Ogłoszenia

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.06.2023

  1. Dzisiejsza Niedziela to Święto Dziękczynienia. W tym roku obchodzimy je pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. Dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności w Warszawie, jako wyraz wdzięczności za odzyskaną wolność naszego kraju.
  2. W środę odchodzimy Wspomnienie błogosławionych męczenników o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, męczenników franciszkańskich, którzy oddali życie za wiarę na misjach w Peru w 1991 roku. Zapraszamy tego dnia na wieczorną Mszę Świętą ku czci Męczenników.
  3. W czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Udajemy się na wspólną olsztyńską procesję, która wyruszy z katedry po Mszy Świętej o 10.00. Msze Święte u nas o godzinie 07.30, 09.00 i 16.00. Spowiedź tylko przed Mszami. Dziewczynki mogą zgłosić się do sypania kwiatków, a panowie do służby porządkowej. Można też pomóc przy przygotowaniu ołtarza.
  4. Na najbliższy piątek, po Bożym Ciele nasz Arcybiskup Józef Górzyński udziela wszystkim przebywającym na terenie Archidiecezji Warmińskiej dyspensy od postu piątkowego. Osoby korzystające z dyspensy powinny ofiarować dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego lub dokonać uczynku miłosierdzia.
  5. W poniedziałek 5 czerwca nasz o. Bartłomiej obchodzi 40 rocznicę Kapłaństwa. Zapraszamy tego dnia na Mszę Świętą jubileuszową na 18.00, aby pomodlić się za naszego Jubilata.
  6. Do końca czerwca zapraszamy na 17.30 na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W zakrystii można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.